DictionaryForumContacts

   
А Б В Г Д Е Ё Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ъ Ы Ь Э Ю Я   >>
Terms for subject Environment (7193 entries)
"Глобальный экологический фонд" - ГЭФ Глобальний екологічний фонд - ГЕФ (Міжнародна організація, створена у 1990 р. для практичного сприяння державам у досягненні екологічного прогресу. ГЕФ підпорядковано Міжнародному Валютному фонду, що забезпечує 2/3 фінансових ресурсів, іншою 1/3 ресурсів порядкує Програма ООН з довкілля)
"Единая сельскохозяйственная политика" Єдина сільськогосподарська політика (Набір правил, прийнятих країнами-членами Європейського Союзу, що сприяють встановленню й підтримці розумних цін, прийнятного рівня життя, стабільності ринків, високої продуктивності сільського господарства, а також розв'язанню проблем дефіциту або надлишку продуктів харчування)
"закон о добрососедстве" закон про добросусідство (Обов'язкове правило чи сукупність таких правил, встановлених державою для захисту здоров'я людини, довкілля, керування ростом, розвитком, підвищенням якості життя малих географічних або соціальних районів у межах міст, жителі яких розділяють загальні цінності й турботи, а також взаємодіють між собою щодня)
"затраты-выгоды" витрати-вигоди (Співвідношення між витратами, пов'язаними з конкретною діяльністю, і вигодами, які ця діяльність несе конкретному товариству)
"зелёная" революция зелена революція (Термін, що з'явився через поширення високоврожайних сортів пшениці, кукурудзи, рису в 60-х на початку 70-х рр. ХХ ст. Це явище було відзначене при реалізації індикативного міжнародного плану сільськогосподарського розвитку. "Зелена" революція пішла слідом за Міжнародним конгресом з продовольства 1963 р., скликаного Міжнародною організацією з сільського господарства й продовольства. Було розпочато компанію боротьби з голодом для збільшення світових запасів продовольства і розв'язання міжнародної проблеми голоду)
"зелёное" жилище зелене житло (Самодостатнє житло, де люди відтворюють природні процеси, тобто відходи переробляють біологічними методами з виділенням метану, залишки біологічної переробки відходів використовують як добрива для вирощування продуктів харчування. Харчові відходи переробляють у компостних купах і/або використовують для виробництва метану. Сонячна енергія слугує для обігріву житла, підігріву води, т.д. Для виробництва енергії можуть використовувати вітряний млин. При достатній площі, сонячному світлі, дощових опадах, вітрі екологічне житло теоретично є самодостатньою системою, що переробляє власні відходи, а сонце використовує як джерело енергії)
"зелёное" пространство зелений простір (Ділянка землі, покрита зеленою рослинністю, що розділяє або оточує ділянки інтенсивної міської забудови чи промислового використання, призначені для відпочинку або паркового господарства)
"зелёный" коридор зелений коридор (Зони, де можуть пересуватися тварини, зростати рослини, відбуватися генетичний взаємообмін, популяції можуть мігрувати у відповідності з мінливими умовами середовища або природними стихіями, а види, що перебувають під погрозою, можуть відновлюватися)
"зелёный" налоговый закон зелений податковий закон
"зелёный" пояс зелений пояс (1. Ділянка землі, яка, не обов'язково безперервно, охоплює велику забудовану територію, чи розташована поруч. Цю ділянку зберігають відкритою через жорсткі обмеження будівництва. 2. Доглянута, іригована територія, зазвичай використовують як поле для гольфа, місце відпочинку, парк. 3. Передбачені планом умови виділення ділянок землі для створення природних або близьких до природних відкритих просторів. "Зелені" пояси часто виглядають як розподільні смуги з насадженими деревами, що проходять через або розташовують навколо міського утворення. 4. Територія або зона з відкритими, мало забудованими землями, що оточує великі міста, не обов'язково суцільна. Ця зона має лишатися недоторканою відповідно законів, що забороняють там нове будівництво)
"зеленый" пояс зелений пояс (1. Ділянка землі, яка, не обов'язково безперервно, охоплює велику забудовану територію, чи розташована поруч. Цю ділянку зберігають відкритою через жорсткі обмеження будівництва. 2. Доглянута, іригована територія, зазвичай використовують як поле для гольфа, місце відпочинку, парк. 3. Передбачені планом умови виділення ділянок землі для створення природних або близьких до природних відкритих просторів. "Зелені" пояси часто виглядають як розподільні смуги з насадженими деревами, що проходять через або розташовують навколо міського утворення. 4. Територія або зона з відкритими, мало забудованими землями, що оточує великі міста, не обов'язково суцільна. Ця зона має лишатися недоторканою відповідно законів, що забороняють там нове будівництво)
"зелёный" прилив зелений приплив (Розростання зелених морських планктонів, токсичних і часто смертельних для риб, що є можливим результатом потрапляння у воду поживних речовин)
"коридор" для животных коридор для тварин (Природні коридори (дороги, тропи, чагарники), які не мають внутрішніх ареалів поширення тварин, але можуть служити для їх переміщення. Коридори можуть також забезпечувати міграційні шляхи для тварин. Наявність чи відсутність переривань таких коридорів може бути важливим фактором у визначенні його ефективної пропускної здатності, або обгороджуючої здатності)
"красный" прилив червоний приплив (Морська вода, яка покривається або міняє свій колір при різкому рості водоростей або чисельності специфічних одноклітинних організмів. "Червоний" приплив часто є смертельним для багатьох форм морського життя, іноді може привести до смерті людини при потраплянні в її організм токсинів у складі креветок і молюсків, що харчуються мікроорганізмами "червоного" припливу й нагромаджують вироблені ними токсини)
"красный" список червоний список (Серія публікацій, підготовлених Міжнародною спілкою охорони природи і природних ресурсів (МСОП). Містять перелік видів тварин, рослин, існування яких перебуває під загрозою. Інформація охоплює статус, географічне поширення, розмір популяції, умови середовища проживання, швидкість відтворення. Видання також містить інформацію про заходи із збереження цих видів, якщо такі вживали. Існує п'ять категорій рідкості виду: види, існування яких перебуває під загрозою; нестійкі організми, можливість адаптації яких до серйозного негативного екологічного впливу малоймовірна; рідкі організми, існування яких перебуває під загрозою через їх невелику кількість, наприклад, рослини, що виростають тільки на гірських вершинах або у острівних екосистемах; врятовані види, які в минулому відносили до однієї з вказаних вище категорій, але завдяки природоохоронним заходам були врятовані; невизначені види, до яких відносять рослин й тварин, існування яких можливо перебуває під загрозою, однак через недолік інформації про них неможливо точно визначити їх статус)
"культурный" показатель культурний показник (Такі показники дають інформацію про суспільство, яке може бути цікавим навіть у випадку, коли немає необхідності оцінити культуру цього суспільства з якої-небудь нормативної точки зору. "Культурні" показники можуть також використовувати з аналітичною метою, для чого застосовують явні або не явні нормативні критерії)
"на месте" на місці (У природному або нормальному місці розташування)
"не имеет выраженного действия" не має виражено дії (Не має виражено дії)
"Римский Договор" Римський Договір
"термическая обработка отходов" термічна обробка відходів (Торгова назва технології термічної обробки відходів. Останніми роками для обробки відходів та їх вторинного використання, як альтернативи спалюванню, все ширше використовують методи газифікації. На ряді виробництв випробовують цю технологію для демонстрації її енергозберігаючих та екологічних характеристик; назва торгової марки)